דלקן אוניברסלי » רפורמת הדלקן האוניברסלי – המהפכה שכולנו חיכינו לה כבר כאן!

רפורמת הדלקן האוניברסלי – המהפכה שכולנו חיכינו לה כבר כאן!

בשנת 2015 הודיע משרד האנרגיה על ניסיון הפעלת מערכת תדלוק חדשה והחל משנת 2019 רפורמת הדלקן האוניברסלי הושלמה במלואה ומציעה לכולם להצטרף. הרפורמה מאפשרת לכולם לחסוך זמן וכסף בלי להיות לקוח שבוי.

הנה הכל בנושא.

מהי רפורמת הדלקן האוניברסלי?

רפורמת הדלקן האוניברסלי היא המהפכה בתחום שירותי הדלק בישראל שמאפשרת לכולנו לתדלק עם דלקן אוטומטי כללי בכל תחנת דלק שאנחנו רוצים מבלי להיות לקוח שבוי או שייך לחברה או תחנה מסויימת.

המצב הקיים עד לרפורמה היה בעייתי מכמה בחינות:

  • הנהגים והצרכנים מחוייבים לעבוד עם חברת דלק אחת – מה שיוצר אי נוחות וגם נסיעות מיותרות.
  • החברות הגדולות וציי הרכב חייבים להתקשר עם חברה אחת – מה שמונע מעבר מהיר לחברה אחרת בשל הכמות של הרכבים. אלא שגם החברות הללו חייבות לבחור בחברה עם פריסת תחנות דלק הרחבה ביותר, וגם שהיא מציעה את השירותים הללו.
  • משק הדלק ובכלל החברות הקטנות נפגעות – המערך היה נוח רק לחברות עם פריסה גדולה של תחנות דלק והיווה חסם כניסה וקשיים תחרותיים עמוקים.

משרד האנרגיה ביטל את כל הבעיות הללו על ידי החלה של רפורמה חשובה ביותר בישראל. אנחנו המדינה הראשונה שהחליטה להטמיע מערכת כזו כדי לקדם את התחרות בתחום הדלק.

לוח זמני הרפורמה

הרפורמה נכנסה לתוקף באופן הדרגתי כך לפי לוחות הזמנים הללו:

  • החל מתאריך 01.01.2018 בכל תחנת דלק שהיא מציעה שירותי רכישת דלק באמצעות דלק – חייבות להיות לפחות 3 משאבות דלק המאפשרות תדלוק אוניברסלי.
  • החל מתאריך 01.01.2019 לא ניתן לתדלק יותר עם דלקן רגיל משוייך.

איך מתחילים?

כדי להתחיל, צריך להתקין התקן תידלוק אוניברסאלי ברכב שלכם ואז לקבל הצעה מחברת דלק.