דלקן אוניברסלי » דלקן אוניברסלי או דלקן רגיל משוייך – מה ההבדל, השוואה ומה עדיף?

דלקן אוניברסלי או דלקן רגיל משוייך – מה ההבדל, השוואה ומה עדיף?

בעבר היינו יכולים לתדלק עם דלקנים משוייכים (דלקים רגילים), והחל מרפורמת הדלקן האוניברסלי אנחנו יכולים לתדלק עם דלקן אוניברסלי מתקדם ללא הגבלה. אם אתם רוצים לדעת מה ההבדל ומה עדיף אז הכתבה הזו עבורכם.

כדי שתבינו טוב יותר, נסביר את ההבדלים ומה עדיף.

מה זה דלקן רגיל משוייך?

דלקן רגיל או דלקן משוייך, הוא התקן תדלוק המאפשר לכם לרכוש שירותי דלקים עם משאבת דלק מיועדת לכך. שירותי הדלק ניתנים על ידי הצטרפות אל החברה, תדלוק הרכבים ותשלום נוח במועד שנקבע לכך בהסכם בינכם לבין החברה.

דלקן זה נחשב רגיל או משוייך, משום שהוא משוייך לחברת דלק מסויימת או תחנת דלק מסויימת. המשמעות היא שאתם לא יכולים לתדלק בחברת דלק אחרת.

למעשה, אפשר לתדלק באותה תחנת דלק במיקום אחר בארץ. אבל גם במקרה כזה, אם מדובר על זכיינות, כאשר חברה רק קונה את השם של חברת הדלק, והיא תחנה עצמאית – ייתכן שלא היה אפשר לתדלק כך.

מה זה דלקן אוניברסלי?

דלקן אוניברסלי הוא התקן תדלוק אוטומטי כללי. כלומר, הוא קודם כל התקן תדלוק המאפשר לכם לרכוש שירותי דלק עם משאבה מיועדת. גם כאן השירות ניתן לאחר הצטרפות לחברה, תדלוק הרכב ותשלום במועד הקבוע בהסכם.

דלקן זה נחשב אוניברסלי (כללי), משום שהוא לא משוייך לחברת דלק ספציפית או תחנת דלק ספציפית. כלומר, אפשר לתדלק בכל חברה או תחנה, גם אם היא לא החברה אצלה הותקן הדלקן. אם אתם רוצים עוד מידע מומלץ לקרוא על מה זה דלקן אוניברסלי.

השוואת סוגי דלקנים

הנה ההשוואה וההבדלים בין הדלקנים השונים:

נושאדלקן רגיל משוייךדלקן אוניברסלי
איפה אפשר להתקין?אצל חברת דלק מסויימת או ספק התקניםאצל כל חברת דלק או ספק התקנים
איפה אפשר לתדלק?אצל חברת דלק איתה נעשה הסכםאצל כל חברת דלק בישראל אצלה נעשה ההסכם
איפה משלמים?אצל החברה איתה נעשה ההסכםאצל החברה איתה נעשה ההסכם
האם אפשר לתדלק עם כזה כיום?לאכן
השוואת סוגי דלקנים

מה עדיף?

הרפורמה בישראל ניתקה את הקשר בין הדלקן לבין החברה ומאפשרת לכל אחד מאיתנו לתדלק באופן זה. כיום לא ניתן יותר לתדלק עם דלקן רגיל.